Ka K-vitamiini on rinnapiimas vähe ja seetõttu saavad vastsündinud K-vitamiini süsti. Tuleks jälgida, kas uus toit lapsele sobib: kas ei teki nahalööbeid, kõhulahtisust, oksendamist, gaasivalusid. Lehmapiima valgusisaldus on näiteks kolm korda suurem ja kui imikut toita lehmapiimaga, võib see koormata imiku neere.

lapse kaalukaotus

Kui palju peaks vastsündinu ööpäevas kaalus juurde võtma? JunEmmede Klubi Kaal, selle langus ja kasv on värsketele lapsevanematele üheks suurimaks mureallikaks.

Meie ämmaemand Maret Voites selgitab, kui palju peaks beebi kaalus juurde võtma.

Kägu kirjutas: palun kuula mind — mul oli alguses samamoodi ja ma kuulasin imetamisnõustajaid — et anna rinda, harjutab, õpib jne. Sul jumala õigus oli.

Selline kaalulangus on looduse poolt seatud. Sellise kaalulangusega ajaline vastsündinu ei vaja "kuni piima rinda tulekuni" lisatoitu, et kaalukadu vältida. Kaalulangus tekib sellepärast, et naise rindades on esialgu väga väike lapse kaalukaotus piima, lapse kaalukaotus see väike kogus on erakordselt tähtis ja kasulik - seda nimetatakse ternespiimaks. Tekkinud näljatunne paneb beebi rohkem rinda imema, mis panebki piimatootluse rindades tööle.

lapse kaalukaotus

Kui beebile antakse ilmaasjata esimestel päevadel piimasegu, siis saab tal kõht sellest täis ning ta ei ime piisavalt rinda - rinnapiima teket ei stimuleerita ja beebi jääb ilma tähtsatest ternespiimatilkadest. Oma sünnikaalu juurde tagasi peaks tita Voitese sõnul jõudma umbes Päevane kaalutõus annab vähe infot, sest mõnel päeval tõuseb kaal rohkem, mõnel vähem ning väike kaaluerinevus tuleneb ka sellest, kas beebi on parasjagu pissinud-kakanud.

Rinnapiima käsitsi lüpsmine

Igapäevasest kaalumisest hoopis tähtsam on jälgida beebi igapäevast toidukordade ja pissimiste arvu. Vastsündinu peaks sööma päeval iga ja öösel iga tunni järel, aga vähemalt 8 korda ööpäevas.

lapse kaalukaotus

Imetamise puhul ei tohi loobuda öisest toitmisest, sest just öine imetamine tekitab eriti hästi päevaks rinnapiima juurde. Pissima peaks vastsündinu vähemalt kuus korda ööpäevas. Kui laps ei pissi piisavalt, on alust arvata, et ta ei saa rinnast piisavalt palju piima kätte.

  1. Keskmine kaalulangus fitbit
  2. Arstide nõuanded, tervisetestid ja -teenused.
  3. Allikas: Pere ja Kodu Kui laps mingil põhjusel ei saa hakkama rinnast piima imemisega, tuleb appi kutsuda imetamisnõustaja.
  4. Amy kaalulangus blogi
  5. Füsioloogiline kaalulangus[ muuda muuda lähteteksti ] Pärast sündi kohastub ema tootma rinnapiima.

Kui beebi sööb piisava arvu kordi, pissib palju ja tema kaaluiive on nädalate ja kuude lõikes piisav, siis saab ta ka piisavalt rinnapiima kätte. Kas Sina muretsesid oma vastsündinu kaalu pärast?

Kui palju peaks vastsündinu ööpäevas kaalus juurde võtma?

Kui Sul on mõni küsimus lapseootuse või beebi kasvatamise kohta, millele sooviksid spetsialistilt vastust, siis kirjuta julgelt - meie ämmaemand Maret Voites vastab!