Oli ju raskeõli küte, korstnast tuli mõnikord sellist musta suitsu, nii et ei saanud aru, mis toimub! Värviline Pilt nii nagu on näidatud joonisel Drop Shipping Kõikjal, kui vajate! Ka vill mis värvitakse, tehakse lõngaks Leedus. Sest see on ju kasulik nii Sindi linnale ja kui ka siinsetele inimestele.

Nendesse kateldesse mahub 2 tonni lõnga Sindi Sõnumid Kuula artiklit Suurematest ettevõtetest tegutsevad Sindis veel Pajo trükikoda, aga ka rida väiksemaid. Millega nad kõik tegelevad - sellele küsimusele püüamegi siin rubriigis rasvakahjumi viimistleja leida. Esimeseks ettevõtteks osutus saatuse tahtel Rasvakahjumi viimistleja Lanka AS, mis tegutseb siin juba Ettevõtte tegemistest ja selle väljakujunemisest rasvakahjumi viimistleja ja lõnga värvimisvabrikuks rääkisid Sindi Lanka tegevdirektor Dennis Ulrik Kristensen ja tootmisjuht Sverre Veskilt.

Linn näeb kulunud või väsinud välja, mis vajaks siin-seal remonti. Ja kui ma kuulen, kuidas inimesed räägivad - nagu sein oleks ees, kõik on nii negatiivsed.

Varem oli Lanka ka ju suhteliselt mõttetu koht. Päris palju oli joodikuid ja ettevõte tootis iga kuu kaalulangus alias nimed. Aga nüüd on meil siin päris hea firma: viimased paarkolm aastat on kõik paremaks muutunud, oleme kasumis ning see kasvab kogu aeg.

Mina mõtlen, et see on ju hea, et me teeme midagi positiivset, mitte ainult meie töötajate heaks, aga ka linnale.

Kõik algab pisikestest asjadest - ega keskmine kaalulangus 20 nadala jooksul korraga ei saa. Asi läheb paremaks tasapisi, kõik ei ole halb, mis siin linnas on. Peale pankrotti tuli Alguses oldi väikeses kasumis, aga viimased aastad kahjumis - iga kuu kahjum oli 1,5 miljonit krooni. Pool aastat prooviti siin värvida lõnga aga kogemusi polnud ja ettevõte oli kahjumis - kuu kahjum oli 3 miljonit krooni.

Olukord oli trööstitu ja muutusi oli vaja. Kogu juhtkond tuli välja vahetada. Ainuüksi prahti lasin ma esimesel kuul siit maja ümbrusest ära vedada 26 veoauto koormat! Mitte metalli, aga lihtsalt prügi!

Danspin Grupp on suur firma ja sel ajal võeti täiesti uus suund rasvakahjumi viimistleja mõtlemine. Leetu ehitati täiesti uus lõngatehas ja siin Sindis lõpetati Suund võeti villa ja lõnga värvimisele.

Nüüdseks on tehtud päris palju investeeringuid ja on töötajaid koolitatud. Viimasel paaril aastal on kasum kogu aeg tõusnud. Sellel aastal on Sindi Lanka euroga kasumis. Tootmisjuht Sverre Veskilt arvas, et selleks on palju kaasa aidanud ka see, et pole enam purjuspäi tööle tulijaid. Ka Dennis Kristenseni arvates oli inimestel töötegemise motivatsioon kadunud ja ega töötajad polnud selles süüdi.

Harjumus tööajal seanahka vedada oli endiste juhtide tegemata töö.

Ma saan aru, et see oli raske neile ja meilegi, aga seda oli vaja teha. Ja joodikuid enam pole, töötajad suhtuvad töösse positiivselt.

Aga nüüd on näha, et inimesed tahavad tööd teha. Värvimajas tehakse tööd kolmes vahetuses ja kaks vahetust on viimistluses, ühtekokku on töötajaid Sindis värvitud lõng ja vill läheb kõikjale üle maailma Toodang läheb üle maailma - Taani, Hollandisse, Saksamaale, Belgiasse, Šveitsi, Rasvakahjumi viimistleja, Ameerika Ühendriikidesse ja tagasi Rasvakahjumi viimistleja Meremaale, kust rasvakahjumi viimistleja vill.

Väga palju vaipu Sindis värvitud lõngast tehakse kruiisilaevadele, hotellidesse ja lennukite siseviimistluse jaoks. Valge lõng tuleb Sinti Leedu tehasest.

Siin see värvitakse ja juba värvituna läheb tagasi Leetu. Ka vill mis värvitakse, tehakse lõngaks Leedus.

Villa värvimisprotsess kestab tundi, lõnga värvitakse kauem. Kui kõik hästi välja tuleb, võtab kogu protsess aega tundi. Proovikatlad on väiksemad, kus värvitakse kaks kilo lõnga korraga. Aga kõige suurematesse kateldesse mahub tonni jagu lõnga. Neid on kõrvuti kaks, nii et ühe korraga saab värvida kaks tonni lõnga. Mõnikord tuleb ka värvitooni parandada, siis läheb samuti rohkem aega.

Me värvime nädalas tonni lõnga ja lisaks vill, kokku üle tonni aastas. Kõik värvid, mida kasutatakse on vees lahustuvad, happebaasil värve enam ei kasutata.

Aastaid kahjumis olnud ettevõtte edulugu Sindi linnas

Kogu värv läheb protsessi käigus lõnga sisse, vesi peale värvimist on täiesti selge, nagu allikast võetud. Värv ei tohi olla kahjulik inimesele ja see on hea, et mõlemad pooled soovivad parimat tulemust.

Lanka korstnad enam ei tossa ja juurutatud on veetaastamise programm Värvimisprotsess toimub siin järgmiselt: kõigepealt lõng pestakse 40 kraadises vees ketrusõlidest ja loodulikest rasvadest puhtaks.

Seejärel vahetatakse vesi, lisatakse värv ja kuumus tõstetakse 98 kraadini. Umbes tund aega kestab värvimine ja seejärel läheb lõng kuivatisse. Sverre Veskilt annab teada, et uudne on vee taaskasutamise süsteem.

  1. Kuidas jaada motiveerida kui kaalulangus on aeglane
  2. Kui poletate rasva maha kuhu see laheb

Selle juurutatud programmi alusel viidi katlamaja üle õliküttelt gaasiküttele. Värvimiselt pumbatakse kuum vesi mahutisse ja sealt suunatakse tagasi soojusvahetisse ning kui külm vesi taas sisse tuleb, kas siis jõest või linnatrassist, siis soojusvahetit läbides kuumutatakse vesi vajaliku tasemini, millega saab uuesti lõnga või villa värvima hakata.

Sellega hoitakse kokku aega, gaasi ja muidugi raha. Oli ju raskeõli küte, korstnast tuli mõnikord sellist musta suitsu, nii et ei saanud aru, mis toimub! Värvitoonid on seinast seina Lõnga värvitakse tellijatele kindlates värvitoonides, aga on ka spetsiaaltellimusi. Meie labor teeb siis värvi valmis ja värvitud proovilõng saadetakse kliendile. Kui nad on rahul, siis alles värvime tellitud koguse lõnga. Näiteks hotellidele on disainer teinud kujunduse ja värvilahendused, siis saadetakse Sindi Lankasse mingi kivi või isegi pilt, mis seinale tuleb ning tahavad sama värvi vaipa.

Väga palju on selliseid tellimusi, kus sisekujundajad teavad täpselt, millist värvi vaipa nad tahavad. Toomisjuht Sverre Veskilt oli meeleldi nõus kogu rasvakahjumi viimistleja näitama ja võhikule seletama. Kokkuvõtteks võib öelda, et rõõm on näha toredat kollektiivi, mis teeb iga päev mitmes vahetuses tublit tööd ning loodetavasti läheb Sindi Lankal kõik ülesmäge ka edaspidi.

Sest see on ju kasulik nii Sindi linnale ja kui ka siinsetele inimestele.