Saad teada, millal on hea aeg üht või teist sammu astuda, millal abielluda, suhet alustada. Raske on teada, millised toidud täidavad kõige efektiivsemalt ja kõige tervislikumalt kõhtu, sest näljatundel ei ole alati loogilisi seletusi. Seega, kui sa ei anna oma kehale valget suhkrut, langetad insuliinitaset.

Erik Orgu: söö vähe ja kaal langeb?

kaalulangus lovi

See on müüt! Arusaam, et vähem süües kaotad kaalu, on müüt. Põhjus on selge — sa aeglustad oma ainevahetust ja see sinu kaalukaotuse teekonda ei toeta. On teaduslikult tõestatud, et selline lähenemine ei tööta. Toitumisspetsialist Erik Orgu Foto: Karin Kaljuläte Kui vähendad oma kaloreid kriitilise piirini, hakkab keha automaatselt puudujääki kompenseerima ja aeglustab ainevahetust. Äärmuseni viidud kaloraaž võib töötada küll esimesel korral, kui seda proovid.

Aga edasi toimib su keha täpselt vastupidi.

toitumine raseduse kiiresti kaotada kodus mees aja kohta

Teisisõnu, mida rohkem dieete pead, seda kaalulangus lovi need töötavad. Jõuad selleni, et toidukoguste piiramine ei toimi enam üldse. Sellisel juhul lõpetad seal, kust alustaksid ja enamasti kahjuks olulise lisakaaluga.

  1. Nii tekib kaloripuudus, ilma et muutuksid väga näljaseks, samas suudad vastu panna ahvatlustele süüa kontrollimatult palju või ebatervislikult.
  2. Kõik, kui palju kaloreid te tarbima, ei ole olemas.

Keha ei ole loll ega taha, et tema piitsutamisega niimoodi tegeletakse. Ütleme, et sinu kaal on näljapiirini viidud dieeti pidades jäänud 85 kilo juurde ja see sind ei rahulda.

kaalulangus lovi

Hoolimata sellest, et sa ei söö peaaegu midagi, kaal ei alane. Kui üritad edasi, hakkab keha nõudma sellises koguses toite, nagu oleksid väga näljane. Õgid ja tunned end pärast seda väga süüdi ja õnnetuna.

kaalulangus lovi

Keha pole midagi valesti teinud, sina oled. Kaalulangus vs rasvakadu Mõnikord võid raamatutest lugeda, et võid kaotada viis-kuus kilo kahe nädalaga ja see on kõigile kättesaadav tulemus, kui vaid oled piisavalt tubli. See on vale. Suures osas kaotad selliste dieetidega organismist vett.

Vett on kerge maha võtta. Kui sind huvitab rasva põletamine, siis siin taga on see täiesti teine loogika.

Post navigation

Kaalualandamiseks ebasobivad toiduained on täiesti olemas. Kaalulangus lovi et ettevõtted ja huvigrupid nende taga, kes toodavad karastusjooke, saiakesi ja magusaid jogurteid, sellest ei räägi.

Kui sa oled minu blogi mõnda aega lugenud, kaalulangus lovi, mida ma arvan suhkrust ja selle negatiivsest mõjust kaalu alandamise katsetele. See on reaalsus, kuid toiduainetööstuse reklaamplakatid üritavad sind veenda muus näiteks, et magusad hommikusöögikrõbinad on tervisikud või et šokolaadi sisse uputatud müslibatoonid oleksid parimad vahepalad. Kõige olulisem on see, mis rasvaraku sees toimub Kui tahad rasvkudet vähendada, võiksid huvi tunda selle vastu, mis toimub rasvaraku sees. Kui vähendad kaloreid, ei toimu rasvarakus midagi erilist — laias laastus jääb see endiseks.

Kui vähendad tarbitava suhkru kogust, vähendad ka insuliinitaset ja see juba mõjutab rasvarakku ennast ka. Insuliin kontrollib rasvarakke nii, et suhkrust loobumisega lubad oma kehal kaalust alla võtma hakata. Rasvarakud ei hoia enam oma talletatud energiat kinni.

Jäär horoskoop kaalulangus

Seega, kui sa ei anna oma kehale valget suhkrut, langetad insuliinitaset. See sunnib keha energia saamiseks rasvu põletama. See on ju see, mida tahad, eks! Kaalulangus lovi, et nüüd mõistad, miks vähem söömine ei tähenda tingimata, et sa pikemas perspektiivis kaalus alla peaksid võtma. Rasvaga päriselt võitlemiseks peaksid langetama insuliinitaset ja seda saad sa teha ainult nii, kui loobud valgest suhkrust.